לדעת לפני כולם, זה חלק מההצלחה שלכם.

הירשמו עכשיו
עו''ד יהודית קנולר - עורכת
עו''ד יהודית קנולר - עורכת
מבזק חשבים - גיליון 298
גולשי "חשבים",

מומחים למשאבי אנוש עוסקים פעמים רבות בשאלה כיצד לשמור על הון אנושי, כיצד לשמור על נאמנות העובדים למפעל, כיצד למנוע זליגת מוחות או כישרון למתחרים ועוד. והנה, כאשר משווים את עליית השכר בין עובדי המדינה לעובדי המגזר הפרטי, מתברר כי שאלה אחת, או יותר נכון תשובה אחת, אינה עולה באף אחד מן המאמרים שממליצים על ימי כיף ופינוקים, עבודה גמישה, אישור הבאת חיות מחמד לעבודה או הקמת קייטנות לילדים, והיא מסלול קידום ואופק תעסוקתי. מאחר שחוסר יציבות במקום העבודה הוא כבר נתון כמעט ודאי, העובדים נתקלים לא פעם בנתונים שליליים לגבי מצב הארגון עד כי העלאת השכר או הקידום הם חזון דמיוני. כל זה אינו נוגע לבוגרי יחידה 8200 של צה"ל שנחטפים לעבודה מיד עם תום שירותם ושכרם ההתחלתי הוא עשרות אלפי שקלים ומעלה.

משום כך הופתעתי ממאמרו של דניאל דותן בניוזלטר של HRUS שבו הוא ממליץ על מתן שבחים בגין עבודה נוספת או מאמץ חריג, ועל מתן בונוסים והטבות כדי שהעובד ירגיש שעבור עבודה המשפרת את רווחי החברה מגיע לו פרס עידוד כדי שימשיך לעבוד קשה יותר ולהתאמץ למען מטרה משותפת לעובד ולחברה. לדבריו פרסים צריך לתת רק עבור הישגים גדולים והם צריכים להינתן על בסיס תוצאות מדידות.

הוא כותב דבר שמעט מאוד עובדים וגם מנהלים ערים לו - שבח מפי עמיתים לעבודה נחשב יותר ממחמאה מפי המעביד. אחד הבוסים שלי לשעבר לא נהג לומר שלום במסדרונות החברה. כששאלו אותו לסיבה הוא השיב: הם עוד יבקשו ממני העלאת משכורת...

אגב העלאת משכורת, עוד לא נרגענו מההחלטה שאושרה בכנסת להטיב עם היועץ המשפטי של הכנסת, אברהם דיסקין מישראל היום חשף את שכרם של השופטים שהיה עד כה לוט בערפל (פורסם רק שכר היסוד של שופטי העליון בסך 40 אלף שקל לחודש) - שופטי העליון הרוויחו בתחילת 2016 בין 78,621 ש"ח ל-93,600 ש"ח. ושוב מדובר בשכר על חשבון משלם המסים, שהשוק הפרטי יכול רק לחלום לדדות אחריו. בקושי.

בברכה,
עו"ד יהודית קנולר - עורכת

מאמרים נבחרים
המוצרים שלנו