לדעת לפני כולם, זה חלק מההצלחה שלכם.

הירשמו עכשיו
מאירה טולדו - עורכת
מאירה טולדו - עורכת
ניוזלטר חשבים - גיליון 318
קוראים יקרים,

השנה האחרונה טרפה את הקלפים בשוק העבודה. בתחילת מגפת הקורונה נדמה היה שיחסי הכוחות בין העובדים והמעסיקים משתנים ונדמה היה שהמשבר הכלכלי יהפוך את שוק העבודה ל"שוק של מעסיקים".
ואולם לאחר שנה של סגרים ועבודה מרחוק, חל"ת ודמי האבטלה, מצאו עצמם חברות ומעסיקים רבים מתקשים בגיוס עובדים - גם אם המעסיקים השקיעו השקעות חסרות תקדים במיתוגם אל מול העובדים.

ארגונים שלא שמרו על תקשורת עם עובדיהם שיצאו לחל"ת ניצבים היום בפני מצב שבו העובדים אינם נאמנים יותר למקום העבודה, ועוזבים את מעסיקיהם שמדורגים אצלם בדירוג נמוך ביותר בהתנהלות מולם בזמן הקורונה. וכך, החברות לא רק מתקשות בגיוס עובדים חדשים, אלא גם בשימור אלה הקיימים, בעיקר בחברות שלא "הוכיחו את עצמן".
קשיים נוספים בגיוס עובדים נובעים מהסיבה שיש היצע גדול של משרות, גם לאור העובדה שחברות רבות עברו מכורח הנסיבות לדיגיטל ומחפשות היום עובדי טכנולוגיה.

הניסיון למשוך עובדים מביא לא מעט חברות לחשוב מחדש גם על ההטבות שהן מציעות. חשיבות "התנאים המפנקים" ירדה מעט ומה שקורץ היום לעובדים הוא "הקרבה גיאוגרפית למקום העבודה". משום כך לא מעט חברות אכן מדגישות את המודל ההיברידי שהן מציעות ופחות את המשרדים המעוצבים. ארגונים שלא הטמיעו את האפשרות לעבוד גם מהבית יקרצו פחות לעובדים.

עולם העבודה יוצא מקיפאון הקורונה ומייחל לצמיחה מחדש. אמנם חזרנו לשגרה – אבל שגרה בעולם שונה, שהצמיח מקומות עבודה היברידיים המאפשרים לעובדים שרוצים להגיע למשרד מדי יום - לעשות זאת; ולאחרים לעבוד עד שלושה ימים מהבית. המשק העסקי יהיה חייב לקבל עליו מעבר מהיר לאון-ליין ולדיגיטציה כדי לשרוד במציאות החדשה שלאחר שנת הקורונה.

בברכה,
מאירה טולדו - עורכת
מאמרים נבחרים
המוצרים שלנו