האם ניתן לקזז הפסד עסקי כנגד מענקי הקורונה
הצטרפו לניוזלטר והישארו מעודכנים

האם ניתן לקזז הפסד עסקי כנגד מענקי הקורונה

מאת: אליק גנדלמן | רואה חשבון | 09/06/2021
| |

סעיף 28 לפקודת מס הכנסה קובע כללים לקיזוז הפסדים. על פי הסעיף, ניתן לקזז הפסד עסקי שוטף (שנוצר השנה) כנגד הכנסה מכל מקור. הפסד שלא היה ניתן לקזז בשנה שוטפת יקוזז בשנים הבאות. הפסד עסקי מועבר ניתן לקזז כנגד הכנסה עסקית או רווח הון בעסק (או כנגד משכורת אם העסק נסגר בינתיים). בחוזר "מענק הוצאות קבועות ומענק סיוע לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה - אופן סיווג ההכנסה וסוגיות נוספות" מסווגת רשות המסים מענק סיוע לעצמאים ומענק השתתפות בהוצאות קבועות כהכנסה ממקור 2(1), קרי הכנסה עסקית, לכן ניתן לקזז כנגדם הפסד עסקי מועבר.

השאלה:

האם נתן לקזז הפסד עסקי כנגד מענקי קורונה שהתקבלו, ואם כן מהם הכללים?

רו"ח אליק גנדלמן משיב:

סעיף 28 לפקודת מס הכנסה קובע כללים לקיזוז הפסדים. על פי הסעיף, ניתן לקזז הפסד עסקי שוטף (שנוצר השנה) כנגד הכנסה מכל מקור. הפסד שלא היה ניתן לקזז בשנה שוטפת יקוזז בשנים הבאות. הפסד עסקי מועבר ניתן לקזז כנגד הכנסה עסקית או רווח הון בעסק (או כנגד משכורת אם העסק נסגר בינתיים). בחוזר "מענק הוצאות קבועות ומענק סיוע לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה - אופן סיווג ההכנסה וסוגיות נוספות" מסווגת רשות המסים מענק סיוע לעצמאים ומענק השתתפות בהוצאות קבועות כהכנסה ממקור 2(1), קרי הכנסה עסקית, לכן ניתן לקזז כנגדם הפסד עסקי שוטף וגם הפסד עסקי מועבר.

המשיב - מומחה במסים, העורך המקצועי של אתר המסים "כל-מס" וירחון "ידע למידע" מבית חשבים ה.פ.ס מידע עסקי בע"מ

התשובות אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין המומחים המשיבים או המערכת אחראים לתוצאות השימוש בהן. אין במידע המופיע באתר "כל מס" או בשירות הניתן למנויי האתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים

| |
מאמרים נוספים באותו נושא
המוצרים שלנו