לדעת לפני כולם, זה חלק מההצלחה שלכם.

הירשמו עכשיו
מאירה טולדו - עורכת
מאירה טולדו - עורכת
ניוזלטר חשבים - גיליון 314

קוראים יקרים,

רבות נאמר על כך שהעולם הוא כפר גלובאלי. התפרצות נגיף הקורונה הוכיחה לנו הפעם עד כמה הדבר נכון, ועד כמה קשה בעידן של שמיים פתוחים למנוע הפצה של מחלה שמאיימת על שלומם של רבים בעולם.
נגיף הקורונה אשר התגלה בסין הרחוקה כבר התפשט למדינות רבות בעולם ומשפיע באופן ברור ומידי על הכלכלה העולמית - הבורסות בעולם צונחות, מקומות עבודה נסגרים, מגזרי תעשייה רבים מושבתים, קווי תעופה מבוטלים, על הסחר הבין-לאומי מוטלות הגבלות ועוד.
אין ספק שהתפשטות הנגיף השפיעה באופן מידי גם על הכלכלה בישראל, מה שהביא את המחוקק להוציא את צו בריאות העם והנחיות מסודרות בעניין מטעם משרד הבריאות. הנחיות משרד הבריאות לגבי ישראלים שחוזרים ממדינות שונות וצריכים לשהות בבידוד בית מתעדכנות מעת לעת, ועל המדינה לתת לכך מענה - כדי שעלויות היעדרותם מהעבודה על פי הנחיות המדינה לא יושתו על המגזר העסקי.
אנו מקווים שמקבלי ההחלטות ימהרו להוציא הנחיות מסודרות לבעלי עסקים ולמעסיקים, ואם חלילה הנזקים יצטברו ויחריפו - על שר הכלכלה ומשרד האוצר לבחון פיצוי לעוסקים ולפעול להסברה מקצועית שחיונית בתקופה זו למגזר העסקי בנושא התנהלות נבונה, גידור סיכונים וחיפוש חלופות, כדי שעסקים לא יקרסו ויוכלו לצלוח את המשבר הזה. בדרך זו יצומצמו גם נזקים משניים שעלולים להיגרם מקריסת העסקים גם לספקים שלהם ולעובדיהם.
בברכת בריאות שלמה לכולם!

מאירה טולדו - עורכת
מאמרים נבחרים
המוצרים שלנו