לדעת לפני כולם, זה חלק מההצלחה שלכם.

הירשמו עכשיו
מאירה טולדו - עורכת
מאירה טולדו - עורכת
ניוזלטר חשבים - גיליון 316
קוראים יקרים,

האתגרים שהציב משבר הקורונה לפני העולם כולו לא פסחו גם על משק העבודה הישראלי ואילצו אותו לדהור קדימה, אל העתיד - ולעבור לעבוד מהבית. חודשים ספורים קודם לכן, בתחילת שנת 2020, נתפסה עבודה מהבית כאירוע חריג, אולם אז, לפתע, מצאו את עצמן חברות רבות עולות על מגרש שונה לחלוטין. המרוץ נגד הזמן הביא להאצה של תהליכים שהיו אמורים להתרחש בפרקי זמן ארוכים ואיטיים יותר. מכוח צו השעה התממש לנגד עינינו הנדהמות עולם עבודה חדש – עבודה מהבית.

המעסיקים גילו שהעובדים יכולים להיות פרודוקטיביים גם כשהם עובדים מהבית, פגישות יכולות להיערך בזום ואין צורך ביציאה מהמשרד לפגישות, אך מטבע הדברים השינויים החדשים באופי העבודה הציפו אתגרים חדשים הן לעובדים והן למעסיקים.

לעובדים - שעברו לאופי עבודה וירטואלי, טושטש הגבול שבין שעות העבודה ושעות הפנאי. הטכנולוגיה החדשה מקשה על הצבת גבולות בין החיים האישיים לעבודה ונוצר לחץ להיות זמינים לארגון בכל רגע ורגע.

למעסיקים נדרש מערך של בניית אמון כלפי עובדיהם. זהו אחד התחומים הראשונים שעולים בנושא העבודה מרחוק ויש חשיבות גבוהה לבסס את האמון הזה כבר בתחילת מערכת היחסים הווירטואלית.

כולנו תקווה שהמשבר המטלטל לא יארך עוד זמן רב, אך עם זאת ראוי להדגיש את ההתפתחות האישית של כולנו – למדנו להפגין יכולות התומכות בעבודה מרחוק, שיפרנו את היכולות הטכנולוגיות שלנו והוכחנו לעצמנו כי ניתן לשלוט בהצלחה בסוג עבודה כזה מול הארגון.

החיים שלנו אמנם שונים מאוד היום ולפעמים אנחנו מרגישים שאיננו יודעים איך לצאת מן המערבולת שנסחפנו אליה; אבל אולי דווקא אימוץ היתרונות השונים שהזכרנו לעיל ימשיך להוביל אותנו קדימה אל העתיד. עתיד שונה ממה שתכננו, אבל לא רע בסופו של דבר.

בברכה,
מאירה טולדו - עורכת
מאמרים נבחרים
המוצרים שלנו